Apgamai

Diodiniu lazeriu FOX, elektrochirurginiu prietaisu arba chirurginės operacijos metu neskausmingai šaliname pavojingus ar keliančius kosmetinį defektą apgamus, hemangiomas, teleangektazijas irkt. odos darinius. Esant reikalui, pašalintą darinį siunčiame ištyrimui. Kiekvienas suaugęs žmogus turi nuo 10 iki 40 apgamų. Kai kuriuos apgamus turime jau gimdami, o kiti (dauguma) atsiranda iki dvidešimtųjų gyvenimo metų. Su amžiumi apgamai keičiasi lėtai, dažniausiai iškyla arba pakeičia spalvą, kartais juose pradeda augti plaukai. O kai kurie apgamai visiškai nesikeičia arba netgi išnyksta. Apgamai yra gerybiniai odos dariniai, tačiau dėl melanomos rizikos kiekvienam žmogui rekomenduojama pasitikrinti pas gydytoją. Apgamai yra gerybiniai odos dariniai, tačiau dėl melanomos rizikos kiekvienam žmogui rekomenduojama kasmet pasitikrinti pas gydytoją.

Į ką atkreipti dėmesį?

    1. Apgamas yra asimetriškas, t. y. perlenkus pusiau jo dalys nesutampa.
    1. Apgamo kraštai netaisyklingi, t. y. vingiuoti, vietomis neryškūs.
    1. Apgamo spalva nevienoda, t. y. vietomis ruda spalva tampa labai ryški, pereina į juodą, arba atvirkščiai – nušviesėja iki įprastos odos spalvos.
    1. Apgamas yra didesnis nei 6 mm (pvz., kaip pieštuko galas).
  1. Kai kurios apgamo vietos iškilusios virš odos.

Tai vadinama ABCDE taisykle, kuria vadovaudamasis kiekvienas žmogus turėtų įvertinti savo apgamus. Kruopščiai apžiūrėkite savo odą veidrodyje arba paprašykite, kad tai padarytų kas nors kitas. Ypač atidžiai vertinkite apgamus saulės apšviečiamose kūno vietose (ant rankų, krūtinės, nugaros, veido, ausų). Jeigu nors vienam apgamui galite pritaikyti bet kurį vieną minėtų požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Apgamai, kurie dar nėra melanoma, tačiau turi požymių, kad melanoma gali atsirasti, vadinami displastiniais. Tokius apgamus turi reguliariai stebėti gydytojas arba pašalinti ir atlikti histologinį tyrimą.
Melanoma yra viena iš odos vėžio formų. Dažniausiai melanoma susidaro liemens (vyrams) arba kojų (moterims) srityse. Šiai odos vėžio formai būdingas greitas augimas ir metastazės. Taigi labai svarbu melanomą pradėti gydyti kaip galima anksčiau.

Kitos teikiamos paslaugos